Oκτώ Μετάλλια για τους αθλητές του «Α.Σ. Καπετάν Ιωάννη Λιάπη»

Οινόφυτα  9-12-2015

Oκτώ Μετάλλια για τους αθλητές του
«Α.Σ. Καπετάν Ιωάννη Λιάπη»

Στις 24 Νοεμβρίου 2015 στο Ολυμπιακό Κέντρο πάλης των Άνω Λιοσίων πραγματοποιήθηκε το πρωτάθλημα Παμπαίδων Γ΄ και Δ΄. Την ευθύνη της διοργάνωσης είχε η Ελληνική Ομοσπονδία Φιλάθλων Πάλης. Η ομάδα Πάλης του Συλλόγου μας συμμετείχε με οκτώ αθλητές οι οποίοι αγωνίσθηκαν με πάθος, προσπάθεια και με ιδιαίτερη επιμονή για τη κορυφή. Έτσι κατάφεραν να διακριθούν και να κατακτήσουν επάξια τις θέσεις στο βάθρο.

Την  ομάδα του Α.Σ. Καπετάν Ιωάννης Λιάπης αποτελούσαν οι αθλητές: Οικονομίδης Στέφανος, Κρητικός Μάριος, Ντουλαβέρης Ιωάννης, Σερετίδης Δημήτριος, Δάβρης Παναγιώτης, Λιάπης Γεώργιος, Αγκόλι Ανδρέας και Σερετίδη Αικατερίνη.
    Οι αθλητές της ομάδας των  Οινοφύτων κατέκτησαν τις εξής θέσεις :
1.      ο Οικονομίδης Στέφανος 1η θέση παίρνοντας το χρυσό μετάλλιο
2.      ο Δάβρης Παναγιώτης 1η θέση παίρνοντας το χρυσό μετάλλιο
3.      ο Αγκόλι Ανδρέας  1η θέση παίρνοντας το χρυσό μετάλλιο
4.      Σερετίδη Αικατερίνη 1η θέση παίρνοντας το χρυσό μετάλλιο
5.      ο Σερετίδης Δημήτρης τη δεύτερη θέση κατέκτησε παίρνοντας το ασημένιο μετάλλιο,
6.      ο Λιάπης Γεώργιος κατέκτησε την Τρίτη θέση λαμβάνοντας το χάλκινο μετάλλιο
7.      ο  Ντουλαβέρης Ιωάννης κατέκτησε την Τρίτη θέση λαμβάνοντας το χάλκινο μετάλλιο.
8.      ο Κρητικός Μάριος κατέκτησε την Τρίτη θέση λαμβάνοντας το χάλκινο μετάλλιο.

Ο πρόεδρος του συλλόγου  κ. Λιάπης Αναστάσιος συνεχάρη τους αθλητές για την μεγάλη τους επιτυχία και τους ευχήθηκε να έχουν ανάλογες επιτυχίες και στο μέλλον.
            Τους αθλητές συνόδευαν οι προπονητές του  συλλόγου  Σερετίδης  Ιωάννης και Τσιλιλής Αθανάσιος οι οποίοι στήριξαν τους αθλητές στην όλη τους προσπάθεια και συνέβαλαν καταλυτικά στην επιτυχία τους.